пʼятниця, 16 серпня 2024 р.

ДЕЗІНФЕКЦІЯ КОЛОДЯЗЯ – ПРОФІЛАКТИКА РОЗПОВСЮДЖЕННЯ ІНФЕКЦІЙНИХ ХВОРОБ!!!

 


            Питна вода- джерело життя, визначальний фактор здоров»я та довголіття. Вода , призначена  для споживання  людиною, повинна відповідати гігієнічним вимогам: бути безпечною в епідемічному та  радіаційному відношенні,  мати сприятливі органолептичні властивості та нешкідливий хімічний склад. Відповідно до ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» власники  колодязів чи каптажів зобов»язані проводити  поточний ремонт, чищення  та дезінфекцію.

НЕОБХІДНО ПАМ»ЯТАТИ:

          Через воду  можуть передаватися черевний тиф,холера, дизентерія, вірусний гепатит А, туляремія, лептоспіроз та інші інфекційні хвороби. Виживання патогенних збудників у воді  різна та залежить  від багатьох факторів: температури води, її хімічного та мікробного складу, інсоляції  та аерації, властивостей збудників тощо. Інфікування води в колодязях збудниками інфекційних хвороб відбувається при потраплянні в неї виділень хворих  і бактеріоносіїв  різними шляхами: при просочуванні у воду  колодязя  господарсько-побутових стічних вод,  води при пранні білизни, вмісту вбиралень , вигрібних ям та інше.

          Забруднення води  має місце також в тих випадках, коли недалеко від колодязя  розташовані  приміщення для свійських тварин, коли в колодязь потрапляють гризуни, які ймовірно є хворими чи переносниками різних інфекцій.

         Вода в колодязях може інфікуватись патогенними  збудниками при занесенні їх  у  воду  через відра,  якими  користуються  для забору  води.

         Ризик інфікування води в колодязях збудниками кишкових інфекцій та іншими патогенами  зростає в  період паводків та інтенсивних атмосферних опадів, коли разом  з дощовими водами до колодязів потрапляють забруднені  господарсько-побутові стічні води, в   тому числі із вбиралень та вигрібних ям.

      Для профілактики інфікування ВГА та іншими кишковими інфекціями слід дотримуватись наступних рекомендацій:

1. Не нехтуйте  правилами особистої гігієни: мийте руки перед уживанням їжі, а також після кожного відвідування туалету.

2. Пийте лише кип’ячену воду: кип’ятити слід не менше 10 хв.

3. Добре мийте овочі, фрукти, зелень та ягоди перед споживанням.

4. Не займайтеся самолікуванням. Тільки лікар може діагностувати хворобу  і надати рекомендації щодо режиму та лікування.

Дбайте про себе і рідних. Дотримуйтесь профілактичних заходів, а при виникненні перших ознак захворювання – звертайтесь до лікаря.



Немає коментарів:

Дописати коментар